Hakkımızda


Kıymetli Kardeşim,


Hepimiz Ehli Sünnet itikadının yayılması, bir müslümanın daha dünya ve ahiretini kurtarması için büyüklerin kitaplarını ulaştırmaya çırpınıyoruz.
Belki o bir kişinin kurtuluşunun ve onun duası vesilesiyle Allahü Teâlânın rızasına kavuşmayı umuyoruz.
 
Bilmem farkında mısınız? 
Kitapları can-i gönülden, adeta yalvararak isteyen ve okumak için hepimizden fazla zamanı olan insanlar var. 
Bunlar: Cezaevlerindeki onbinlerce  mahkûm... 
Ama şuurlu, ama sırf geçmek bilmeyen zamanı öldürmek için, hayırseverlerden adeta yalvarırcasına kitap istiyorlar, bekliyorlar...
Onlara İslâm âlimlerinin kıymetli eserlerini ulaştırmak, bu zamanda yapılabilecek belki de en hayırlı iş. Mahkûmların içlerinde cezaevine düşünce çok zor durumda olan, başkasının beğenmediği, attığı elbiselere bile ihtiyaç duyanlar var. 
Böyle ihtiyaç içindeki insanların, hiç tanımadığı hayırseverlerden kıyafetlerle birlikte gelen kitaplara karşı da kalbi daha hiç okumadan muhabbetle doluyor.
 
Bazı arkadaşlarımız daha önce bu konuda hizmet veren bir derneğe; 3 seneden fazla destek verdiler ve cezaevlerine onbinlerce kitap gönderdiler. Rahmetli Enver abinin heyecanla destek verdiği bu hizmette çok hayırlı neticeler alındı. Şimdi Yakuplu’daki Emir Sultan Yurdu bitişiğinde bu hizmeti müstakilen yürütmek için  "MAHKÛMLARA VE MUHTAÇLARA YARDIM PLATFORMU" oluşturuldu.
 
Giden her yardım kolisi sonrası hizmet dalga dalga büyüyor. Teşekkür mektuplarını okumaya yürek dayanmıyor. Cezaevleri Yusufiye medreselerine dönüşüyor. 
Bu güzel hizmeti yerinde görmenizi ve elinizden geldiği kadar desteklemenizi tavsiye  ederiz. 
Destekleyenlerin çoğalması için gayret etmek de, yapılan hayırlara ortak olmaktır.

İnsan gönderdiği seccadenin üzerinde kılınan namaz sonrası kırık kalple- gözyaşıyla yapılan duadan kazancını düşününce, bunun ne güzel bir kazanç olduğunu o zaman anlıyor. 

Bu hayırlı hizmeti duyurmaya vesile olmayı kendi hanemize kazanç bilerek, konuyu yüksek takdirlerinize arz ederiz.