Neler Yapabiliriz?

 1. Kitap desteği:

  Mahkûmların ıslahı ve dünya ahiret kurtuluşu için, İslam Âlimlerinin kalplere şifa kıymetli eserlerini onlara ulaştırılmak, buradaki hizmetin asıl amacıdır. Her koliye İlmihal, Namaz kitabı ve İngiliz Casusunun İtirafları standart olarak konulmakta, diğer kitaplardan da en az beş adet konulmaktadır. Kitapları okuyup, diğerlerini de isteyenlere almadıkları gönderilmektedir. Yalvararak kitap isteyen mahkûmlara kitap gönderememek (bu hizmete gönül vermiş birkaç arkadaşın değil, hepimizin üzerine) vebaldir. Ayrıca mahkûmların istediği tarihi, ilmi, edebi kitaplar da ancak temin edilebildiği miktarda gönderilmektedir.

 2. Namaz seti desteği:

  Gönderilen her kolinin içine standart olarak seccade, takke ve tespih konulmakta; Kuran öğrenmek isteyenlere Elifbe Cüzü, okumasını bilenlere Kuranı Kerim gönderilmektedir. Bunların temininde de hayırseverlerin desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. (Sayenizde ömründe ilk defa seccadem, takkem, tespihim oldu) şeklindeki mektuplar bu hizmetin önemini göstermektedir.

 3. Giyim eşyası Temini:

  Mahkûmlar genelde mevsime uygun kıyafet, ayakkabı, eşofman, pijama, havlu, çarşaf gibi giyim ve kullanım eşyaları istemekte, bunların çoğunluğu evlerden gelen ikinci el yardımlarla karşılanmaktadır. Üretici firmalardan defolu, seri sonu gibi yeni eşya temini için de çalışılmaktadır.

 4. Nakdi Yardım:

  Bütün hizmetler fi sebilillah yürütülmekte, ama derneğin hayatiyetini sürdürebilmesi ve hizmetin devamı için nakdi yardımlara ihtiyaç duyulmaktadır. (En büyük gider kalemini kargo gönderim ücretleri oluşturmakta, ayrıca kira, kırtasiye malzemesi, koli vs. ihtiyaçlar için nakit gerekmektedir.) Nakdi yardımlar toplu havale şeklinde olabileceği gibi, aylık aidat ödeme şeklinde de olabilir.

  hesap

 5. Fiziki Yardım:

  Bu kıymetli hizmet, şu anda sınırlı sayıdaki gönüllü arkadaşın omuzlarında yürümektedir. Her Çarşamba ve Cuma günü saat 20.00 de, Pazar günleri saat 14.00 de yardım kolisi hazırlamak için toplanılmaktadır. Gelen yardım taleplerinin gittikçe artması ile bedenen hizmet edecek ihlâslı ve gayretli arkadaşların desteğine ihtiyaç artmaktadır.